18.79
20.35
22.93

...
Spor

Galatasaray'da transfer yasağı gerçeği ortaya çıktı! Küçük pürüz Bulut Akacan

FIFA, Galatasaray a süreksiz transfer yasağı getirdi, sarı-kırmızılılar şaşkınlık geçirdi. Ancak olayın küçük bir bedel olması Galatasaray'ı rahatlattı. 

GALATASARAY PARAYI YATIRDI 

Sezon başında sarı-kırmızılılara transfer olan Lucas Torreira'nın eski kulübü Pescara, dayanışma katkı payından kendine ait olan kısmını istedi. 2015 yılında futbolcuya forma veren İtalyan kulübüne karşılık 18 bin 500 dolara yakın bir bedeldi. Bugüne kadar bu ödemeyi gerçekleştirmeyen Galatasaray, gelen transfer yasağını çabucak kaldırabilmek için harekete geçti ve parayı yatırdı. 

PAZARTESİ KALKIYOR 

İşin hafta sonuna kalması nedeniyle de yasağın ilk iş günü olan pazartesi kalkmasının mümkün olacağı ifade edildi. Sarı-kırmızılılarda Teknik Yönetici Okan Buruk ile Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur ortasında Hatay maçı sonrası yapılan dorukta 3 desteğin yapılmasına karar verildi. Buna nazaran sol bek için Uğur Çiftçi işini bitiren sarı-kırmızılılar, stoper ve forvet için çalışmalarını sürdürüyor. 

SON DOKUNUŞ MATA'YA 

Galatasaray ligde üst üste 8. maçını kazanarak doruktaki yerini sağlama alırken elbet bu başarıda Okan Buruk un hissesi çok fazla. Neredeyse her futbolcuya dokunan genç teknik adam, bu halde performansları üst çekti. Böylelikle sarı-kırmızılılarda dönem başında tartışılan kimi isimler giderek havaya girdi ve grubun değerli kesimi haline geldi. Buruk ın bu manada son dokunuşu Mata ya oldu. 35 yaşındaki İspanyol oyuncu, âlâ oynamadığı bir maçta çabucak kenara alınmadı ve devre sonundaki iki golüyle galibiyette değerli bir rol oynadı. Florya daki olumlu hava ile oyuncularını bir bir kazanan Buruk un sıradaki maksadının ise Yusuf Demir olduğu belirtildi.